CERAMICTHERM

rury_416408

FARBA TERMOIZOLACYJNA

CERAMICTHERM

Innowacyjny i ekologiczny materiał o wyjątkowych właściwościach izolacyjnych, który kryje wszystkie rodzaje powierzchni do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych.

CERAMICTHERM jest farbą ceramiczną klasy premium posiadającą wyjątkowe właściwości izolacyjne.

SKŁAD, WŁAŚCIWOŚCI, ZALETY

ceramictherm_przekroj

CeramicTherm składa się z mikroskopijnych próżniowych kulek ceramicznych zawieszonych w ciekłej kompozycji, syntetycznej gumy, polimerów akrylowych i pigmentów nieorganicznych. To połączenie sprawa, że materiał jest lekki, elastyczny, sprężysty. Materiał ten posiada doskonałe właściwości przyczepne do różnego rodzaju powierzchni.

Dzięki temu posiada wyjątkowy efekt termoizolacyjny, posiadający doskonałe właściwości zarówno na ogrzewanie i chłodzenie.

CeramicTherm jest w postaci białej zawiesiny, która tworzy elastyczną powłokę po suszeniu, i której po dodaniu nieorganicznych pigmentów można nadać dowolną barwę. Nadaje się do nałożenia powłoki izolacyjnej na powierzchni o dowolnym kształcie, nawet w najbardziej trudno dostępnych miejscach

CeramicTherm można stosować m.in. do metalu, betonu, cegieł, drewna, tworzywa sztucznego, gumy, tektury i innych materiałów. Powierzchnia, która ma być pokryta materiałem musi mieścić się w zakresie temperatur od +1°C do +150°C. Powierzchnia powinna być czysta, odtłuszczona, bez brudu i rdzy. Materiał ten ma zastosowanie w temperaturach od -60°C do +260°C.

CeramicTherm może być nanoszona na powierzchnię przy użyciu pneumatycznego rozpylacza, wałka lub pędzla. Maksymalna grubość jednej warstwy powłoki wynosi 0,6 mm. Czas suszenia w temperaturze pokojowej wynosi 24 godzin, a utwardzenia 12 godzin. Zużycie 1 litra na jedną warstwę materiału powłoki wystarcza na 2 m2 przy 0,5-0,6 mm grubości powłoki.

Okres gwarancji powłoki wynosi 10 lat, okres użytkowania ponad 20 lat.

ceramictherm

DODATKOWE WŁAŚCIWOŚCI

Antykorozyjny:

CeramicTherm ma wysoki wskaźnik przylegania umożliwiający izolację powlekanej powierzchni przed wnikaniem wody i powietrza, zapobiegając w ten sposób potencjalnej formacji korozji i rdzy zewnętrznej, w przeciwieństwie do innych izolatorów termicznych z pianki poliuretanowej lub wełny mineralnej.

Ekologicznie czysty:

CeramicTherm nie posiada trujących lub szkodliwych substancji, które pozwala na jego wykorzystanie w pomieszczeniach bez dodatkowej wentylacji. Materiał posiada certyfikaty higieniczne w Unii Europejskiej. Szkodliwe substancje wchodzące w skład nie przekraczają następujących wartości:

substancja szkodliwa wartość jednostka miary
formaldehyd <0,007 mg/m³
wodór azotku <0,04 mg/m³
styren <0,002 mg/m³
akrylonitryl <0,03 mg/m³
benzen <0,08 mg/m³
toluen <0,6 mg/m³
ksylen <0,2 mg/m³
metakrylan metylu <0,1 mg/m³

Niepalny:

CeramicTherm jest materiałem izolacyjnym nie podtrzymującym spalania, zwęglającym się w temp. 500°C i rozkładającym się w temperaturze 840°C, uwalniając tlenek węgla sprzyjający opóźnieniu propagacji płomienia.

Materiał odpowiada przepisom przeciwpożarowym bezpieczeństwa, posiada certyfikaty laboratoriów ogniowych, grupa palności – G1 wg GOST 30244-94 warunków standardowych (nie palny wg norm budowlanych i wykonawczych SNIP BV2.7.-19-25*), grupa palności V3 zgodnie GOST 30402-96 (łatwopalne zgodnie SNIP BV1.1-2-97*).

CeramicTherm jest zarejestrowany na terytorium Unii Europejskiej przez urzędy Standaryzacji, Metrologii i Centrum Certyfikacji.

CeramicTherm jest ciekłym izolatorem, który stosowany jest jak farby a działający jako ekran termiczny.

WIĘCEJ O CERAMICTHERM

Jak wiadomo, proces wymiany ciepła w przyrodzie związany jest z kilkoma zjawiskami fizycznymi – przewodność cieplna materiału, konwekcyjną wymianą ciepła i emisji promieniowania.

CeramicTherm na kapilarnie porowatą stałą strukturę, która różni się do tradycyjnych materiałów termoizolacyjnych w rozrzedzonych w przestrzeni interpolowej. Przestrzeń strukturalna sfer między ceramicznych znacznie zmniejsza efekt konwekcyjny wymiany ciepła z danego materiału. Poza tym, ze względu na wysoki współczynnik odbicia sfer ceramicznych, promieniowanie (promieniowania) elementu przenoszenia ciepła jest również wielokrotnie mniejszy, jak w przypadku tradycyjnych materiałów termoizolacyjnych.

W związku z tym CeramicTherm posiada efektywnie bardzo małe przewodnictwo cieplne, co oznacza bardzo wysoką skuteczność termoizolacyjną materiału.

Obecnie, materiały takie jak wełna mineralna, pianka poliuretanowa, pianki styrenu, ISOVER są stosowane do izolacji termicznej różnych przewodów i zbiorników do przechowywania różnego rodzaju substancji chemicznych. Ten sposób izolacji cieplnej rurociągów powoduje zanieczyszczenia nie tylko dla środowiska, ale jest również niebezpieczna dla zdrowia ludzkiego. Poza tym, takie materiały nie mają gwarantowanej długiej żywotności. Praktycznie w 1-2 lat, tradycyjne powłoki termoizolacyjne całkowicie tracą właściwości termiczne izolacji pod wpływem opadów atmosferycznych i różnice temperatur, łuszcząc się i spadając na ziemię.

cegła gips metal drewno beton plastik
WODOSZCZELNY
ODDYCHAJĄCY
ODPORNY NA PLEŚŃ/GRZYBY
ODPORNY NA WARUNKI ATMOSFERYCZNE
ODPORNY NA PROMIENIE UV
ANTYKOROZYJNY
NIE POZOSTAWIA MOSTKÓW CIEPLNYCH
IZOLUJE AKUSTYCZNIE
DO ZASTOSOWANIA WEWNĄTRZ I NA ZEWNĄTRZ
DO WSZYSTKICH POWIERZCHNI
WYSOKA PRZYCZEPNOŚĆ
TEMPERATURA EKSPLOATACJI OD -60 DO +260

ZASTOSOWANIE

pociag-72594

Przemysł transportowy

Wnętrza pojazdów transportowych, przesiały silnikowe, wnętrza pojazdów wojskowych i pojazdów specjalnego przeznaczenia, chłodnie, zbiorniki do samochodów ciężarowych i kolejowych, wagony i cysterny kolejowe, maszynownie statków, pokłady i wnętrza kadłubów.

BUDOWNICTWO

Ściany oraz dachy budynków mieszkalnych i produkcyjnych, ściany obiektów zabytkowych (zarówno po wewnętrznej i zewnętrznej stronie), konstrukcje metalowe, hale, garaże, szkielety budynków i technicznej infrastruktury, konstrukcje mostów.

budownictwo-224924
cieplna-415945

INŻYNIERIA CIEPLNA

Rurociągi systemów grzewczych, gazowe i parowe rurociągi, systemy klimatyzowane, rury z zimną wodą (efekt antykondensacyjny), hydranty, grzejniki i kotły, wymienniki ciepła, kotły parowe, podziemne i powierzchniowe ropociągi.

INŻYNIERIA CHEMICZNA

Mieszalniki substancji chemicznych, zbiorniki do magazynowania paliw, gazu, wody, substancji chemicznych i tym podobnych, pomieszczenia chłodnicze.

chemia-257700