GRAFTHERM System

gratherm_kafel

FOLIA GRZEJNA

GRAFTHERM System

System grzewczy GRAFTHERM jest zaawansowanym technologicznie i innowacyjnym materiałem grzejnym o najwyższym standardzie jakości, przeznaczonym do ogrzewania podłogowego, sufitowego i ściennego.

Grafitowe elementy grzewcze (przewodzące prąd elektryczny) wydzielają promieniowanie cieplne przyjazne dla zdrowia człowieka. Elementy grzejne, wykluczające możliwość iskrzenia, są nanoszone techniką drukarską na folię PET.

TECHNOLOGIA WYKONANIA

Folia_grzewcza72

Folia grzejna GRAFTHERM System działa w oparciu o opór elektryczny węgla. Folia grzejna na podczerwień składa się ze staranie wyselekcjonowanego węgla oraz pasty aluminiowej nanoszonej za pomocą nowoczesnej technologii (techniki drukarskiej) na folię PET. Materiał ten charakteryzuje się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi oraz ognioodpornymi. Folia PET została zabezpieczona ze specjalną folią LAMINEX. Elektroda z taśmy miedzianej pełni rolę przewodnika prądu elektrycznego natomiast srebrna taśma jest zabezpieczeniem przed iskrzeniem.

INNOWACJA GRAFTHERM SYSTEM

System ogrzewania oparty na folii grzejnej GRAFTHERM System wykorzystuje energię elektryczną jako nośnik. W zależności od zastosowanego rozwiązania ciepło, głównie w formie promieniowania podczerwonego, ogrzewa najbliższe elementy: podłogi, ściany, lustra, kamienne elementy promienników itp. Te z kolei zgodnie z prawami fizyki wypromieniowują otrzymane ciepło dalej na kolejne elementy znajdujące się w pomieszczeniu ogrzewanym tj. ludzi, zwierzęta, rośliny, wyposażenie. Aby utrzymać komfortowe warunki w pomieszczeniu niezbędna jest kontrola temperatury i możliwość precyzyjnego sterowania pracą systemu. GRAFTHERM System po osiągnięciu żądanej temperatury zaprzestaje poboru energii aż do momentu gdy temperatura w pomieszczeniu spadnie poniżej ustalonej w regulatorze histerezy. Wtedy system ponownie pobiera energię przez okres, w którym temperatura ustabilizuje się na zadanym przez użytkownika poziomie. Dokładnie zaplanowana i sprawdzona strategia sprzedażowa połączona z wysoką jakością produktu, na który dajemy 15 lat gwarancji stwarza naszym Partnerom doskonałe warunki do osiągania sukcesów, a Klientom pełne zadowolenie.

PARAMETRY FOLII GRZEJNEJ

Grubość: 0,338 mm.
Wymiary: Długość wielokrotność 25 cm
Szerokość: 25cm, 30cm, 50cm, 100cm
Zasilanie: napięcie sieciowe AC 230 V
Napięcie: stałe DC 24 V lub 12 V
Moc: od 60 W/m² do 400 W/m²

Ciepło generowane jest za pomocą oporu elektrycznego na specjalnych, grafitowych pasach grzewczych. Moc grzewcza zależna jest od odległości pomiędzy wspomnianymi już pasami, szerokości, a także ilości użytego grafitu. Folie grzewcze o stosunkowo niskiej mocy doskonale sprawdzą się w przypadku ogrzewania alternatywnego (komfort ciepłej podłogi), zaś o wyższej jako podstawowy system grzewczy.

Budowa folii grzejnej GRAFTHERM System

1. Element grzewczy z węgla
2. Taśma miedziana przewodząca prąd
3. Listwa zabezpieczająca przed iskrzeniem
4. Folia PET
5. Folia LAMINEX
6. Uziemienie grafitu od prądów indukowanych

budowa_72

WIĘCEJ O GRAFTHERM SYSTEM

1. Folia grzejna
2. Zasilanie L -Faza
3. Zasilanie N – Neutral
4. Czujnik temperatury
5. Termostat

schematpodlaczenia72

TERMOREGULATORY

Kontrola temperatury ogrzewania folią grzejną

TFH1_72

Precyzyjne sterowanie systemem elektrycznego ogrzewania odbywa się za pomocą termostatu  – regulatora temperatury. Umożliwia on utrzymanie nastawionej temperatury powietrza lub podłogi w sposób automatyczny. Każdy obwód stanowi niezależny system grzejny, który możemy indywidualnie dostosować do naszych potrzeb. W przypadku ogrzewania bezpośredniego, mała bezwładność cieplna sprawia, że sterowanie temperaturą podłogi jest proste oraz bardzo precyzyjne. Podczas pobytu domowników w pracy, albo w ciągu nocy obniżanie temperatury umożliwiają programowalne termoregulatory elektroniczne z zegarem, dzięki którym w prosty sposób zaprogramujemy obniżenie temperatury w odpowiednim czasie. Termoregulator z wbudowanym modułem wifi – TERMOFOL TF-Wifi umożliwia zdalne programowanie z poziomu aplikacji w naszym smartphonie.

RODZAJE TERMOSTATÓW I ZASTOSOWANIE

Termostat z czujnikiem podłogowym – zalecany jest do sterowania elektrycznym ogrzewaniem podłogowym którego zadaniem jest zapewnienie komfortu ciepłej podłogi – np w łazience.

Termostat z dwoma czujnikami (powietrznym i podłogowym) – zalecany do ogrzewania gdy jest ono jedynym źródłem ciepła. Termoregulator utrzymuje zadaną temperaturę powietrza ograniczająć temperaturę podłogi.

Termostat z czujnikiem powietrznym – zalecany do ogrzewania ściennego, sufitowego oraz za pomocą promienników.

Termostat elektroniczny programowalny – polecany do systemów elektrycznego ogrzewanie w celu zapewnienia maksymalnego komfortu termicznego. Programowanie w czasie rzeczywistym zapewnia zadaną temperaturę w czasie, w którym jej wymagamy. Gdy zastosujemy termostat z programatorem, np. TF-H1 lub TF-Wifi uzyskujemy komfortową temperaturę w określonych godzinach. Programowalny termoregulator jest ekonomiczny w użytkowaniu. Termostat załącza ogrzewanie na parę godzin w ciągu dnia, kiedy przebywamy np w salonie a w pozostałym czasie zmniejszamy temperaturę w celu minimalizacji kosztów eksploatacji. Termostaty z programatorem są trochę droższe, ale koszt inwestycji zwraca się szybko, ponieważ tradycyjne termostaty utrzymują temperaturę przez całą dobę.

1. Schemat montażu pod panele podłogowe/deskę

1. Podłoże
2. Czujnik podłogowy zamontowany w peszlu ochronnym
3. Podkład izolacyjny
4. Folia grzejna
5. Folia paroizolacyjna
6. Panele podłogowe lub deska podłogowa
7. Termoregulator

przekroj_panele72

Wizualizacja montażu

2. Schemat montażu pod płytki ceramiczne

1. Podłoże
2. Czujnik podłogowy zamontowany w peszlu ochronnym
3. Podkład izolacyjny
4. Folia grzewcza
5. Folia paroizolacyjna
6. Kołki montażowe
7. Siatka wzmacniająca
8. Wylewka samopoziomująca
9. Warstwa wierzchnia przyklejona klejem elastycznym

Przekroj_plytki72

Wizualizacja montażu

Ekonomia

Folia grzejna to innowacyjne rozwiązanie, które aktualnie jest najtańszym systemem grzewczym. Koszty inwestycyjne są niewielkie, a koszty eksploatacyjne są porównywalne do systemu centralnego ogrzewania gazowego.

Zdrowie

Ogrzewanie folią grzewczą to system przyjazny dla użytkowników. Folia grzejna zastosowana jako ogrzewanie powierzchniowe, w którym oddawanie ciepła odbywa się na całej płaszczyźnie o niskiej temperature, gwarantuje brak unoszenia roztoczy kurzu. Ogrzewanie podłogowe lub ogrzewanie ścienne nie wysusza dróg oddechowych oraz spojówek oczu.

Ekologia

Folia grzejna to ekologiczny system grzewczy w pełni kompatybilny z OZE. W naszej ofercie znajdą państwo folie grzejne zasilane prądem stałym oraz zmiennym dzięki czemu mamy możliwość dowolnej konfiguracji ogrzewania z przydomową elektrownią.

Praktyczność

Oszczędność miejsca – brak kotłowni
Precyzyjna regulacja temperatury
Brak grzejników
Bezobsługowość
Brak problemów z uzupełnianiem wody w instalacji
Brak zagrożenia związanego z zaczadzeniem
Brak zagrożenia związanego z wybuchem
Nie potrzebuje budowy oraz konserwacji komina
Brak strat przesyłowych ciepła

Zastosowanie elektrycznego ogrzewania podłogowego wykorzystującego folię grzejną GRAFTHERM System charakteryzuje się niższym zużyciem energii elektrycznej w porównaniu do konwencjonalnych grzejników elektrycznych.

Orientacyjne koszty ogrzewania budynku systemem folii grzejnej GRAFTHERM System (ogrzewanie podłogowe)

Powierzchnia budynku [m2] Typ budynku Zapotrzebowanie na energię budynku,na cele ogrzewania [kWh/m2/rok] Całkowite zapotrzebowanie [kWh/m2/rok] Cena kWh[zł] Koszt roczny ogrzewania folią grzejną [zł]
100 Budynek ocieplany 100 11000 0.5 3300
Energooszczędny 50 5000 1500
Pasywny 15 1500 450

Porównanie kosztów ogrzewania folią grzejną GRAFTHERM System z innymi systemami

System wytwarzania ciepła Koszt roczny Koszt miesięczny Inwestycja Średnio-rocznie Średnio-miesięcznie
PC 2 190,03 zł 182,50 zł 79 000,00 zł 10 090,03 zł 840,84 zł
Ekogroszek 2 930,01 zł 244,17 zł 64 000,00 zł 9 330,01 zł 777,50 zł
Pellet 3 252,92 zł 271, 08 zł 68 000,00 zł 10 052,92 zł 837,74 zł
Folia GRAFTHERM 3 420,17 zł 285,01 zł 17 400,00 zł 5 160,17 zł 430,01 zł
Gaz ziemny 3 898,57 zł 324,88 zł 72 000, 00 zł 11,098,57 zł 924,88 zł
Olej napędowy 6 286,96 zł 523,91 zł 67 000,00 zł 12 986,96 zł 1 082,25 zł

ZUŻYCIE ENERGII ELEKTRYCZNEJ

  1. Przyjmując dla budynku zapotrzebowanie roczne na energię na poziomie 110 kWh posłużmy się pomieszczeniem 20m2 :
   E = 110 kWh/m2 * 20 m2 = 2200 kWh
   Do dalszych obliczeń wykorzystamy cenę 1 kWh = 0,5 zł.
  2. Stosując system folii grzejnej GRAFTHERM System do ogrzewania podłogowego wraz z energooszczędnym regulatorem obniżamy zużycie energii elektrycznej o:

a) 20% – dzięki zastosowaniu ogrzewania płaszczyznowego, którym jest elektryczne ogrzewanie podłogowe oparte na systemie folii grzejnej

b) dodatkowe 25% – poprzez wykorzystanie elektronicznego, energooszczędnego regulatora, który precyzyjnie steruje pracą systemu folii grzejnej

3. Uwzględniając powyższe informacje, koszt roczny ogrzewania 20 m2 wynosi:
    Roczny koszt = 2200 kWh * (1 – 0,45) * 0,5 zł/kWh = 605 zł
Konwencjonalne ogrzewanie z kotłem gazowym to kwota rzędu 660 zł/rok.

Atrybut\Rodzaj systemu GRAFTHERM System Kotły i piece węglowe Kotły na gaz ziemny Kotłownie olejowe Kotłowniena pellet Gruntowapompa ciepła
Nakłady inwestycyjne + +/- +/- +/- +/- -
Koszt miesięczny +/- + +/- - + +
Gwarancja dostaw nośnika energii + +/- - - + +
Obsługa + - + +/- - +
Przeglądy i konserwacja + - - - +/- -
Niezawodność systemu + +/- + +/- +/- -
Do stosowania w budynkach rodzinnych + - + - - -
Bezpieczeństwo stosowania + ! +/- +/- + +
Komfort,użytkowania + - + +/- - +
Sprawność + - + +/- +/- +
Ekologia + ! +/- - + +
Możliwość stosowania,w każdej lokalizacji + + - +/- + -
Bezawaryjność + + - - + -

Zestaw zawiera  folie grzewczą, sterownik temperatury, wszystkie podzespoly potrzebne do zamontowania ogrzewania podłogowego więc elementów tych nie musisz dokupować we własnym zakresie.

W skład każdego zestawu wchodzą :

 • Folia grzewcza GRAFTHERM System: Najwyższej jakości produkt grzewczy stosowany do ogrzewania podłogowego bezpośredniego oraz akumulacyjnego.
 • Puszka montażowa: Specjalnie dobrana puszka elektryczna, podtynkowa, przystosowana do wygodnego montażu regulatora temperatury.
 • Peszel ochronny: Peszel ochronny przeznaczona do instalacji czujnika podłogowego. Peszel umożliwia swobodny montaż i demontaż czujnika
 • Przewody zasilające: Przewody przeznaczone do zasilania folii grzewczej
 • TAŚMA TERMOFOL: Taśma przeznaczona do przymocowania folii grzewczej
 • Zestaw przyłączeniowy:  Zestaw instalacyjny składający sie z 2 konektorów Crocodile clip oraz 6 odcinków taśmy samowulkanizującej . Zestaw przeznaczony jest do wykonania połączenia elektrycznego przewodu elektrycznego z folią grzewczą Heat Decor.
  Konektor wykonany jest z stopu miedzi powlekanego cyną.
 • Nożyk
 • Metr
 • Instrukcja – Instrukcja ” Krok po kroku ” w sposób prosty i czytelny prowadzi instalatora przez wszystkie etapy montażu elektrycznego ogrzewania porłogowego
 • Gwarancja – Karta gwarancyjna

ZASTOSOWANIE

mieszkanie_279719

BUDYNKI MIESZKALNE

 • Energooszczędne ogrzewanie podłogowe
 • Energooszczędne ogrzewanie ścienne
 • Energooszczędne ogrzewanie sufitowe
 • Podgrzewanie luster – system Anty-Para

OBIEKTY SAKRALNE

 • Energooszczędne ogrzewanie podłogowe
sakralne
obiekty_261045

Budynki usługowe i inne obiekty

 • Ogrzewanie kamperów/kampingów
 • Ogrzewanie sklepów, warsztatów, magazynów
 • Zastosowanie w ogrodnictwie (inspekty, szklarnie, stoły do upraw sadzonek)
 • Ogrzewanie pomieszczeń hodowlanych (terrarium, ogrzewanie dla zwierząt
  domowych)
 • Ogrzewanie pomieszczeń produkcyjnych, dużych hal, domków letniskowych
  i jednorodzinnych, hoteli, szkół, bloków mieszkalnych, osiedli, obiektów  sportowych.

GRAFTHERM SYSTEM

graftherm_atrybuty-01
graftherm_atrybuty-03
graftherm_atrybuty-02